Tryb wieloosobowyPC GryGry na MacDarmowe GryGry OnlineUkrytymi Przedmiotami
Dark Parables: The Final Cinderella Collector's Edition gra
4.0227272727273
44

Dark Parables: The Final Cinderella Collector's Edition

Dobre wieści dla miłośników legendarnej serii gry HO Dark Parables. Ukazanie się nowej gry ukryte obiekty Dark Parables: The Final Cinderella nastąpi już niedługo. Tym razem oparta jest na słynnym opowiadaniu Charlesa Perrault – Kopciuszek. Podobnie jak w poprzednich częściach zbadasz tajemnicę związaną z bajką i będziesz mógł nacieszyć się wspaniałym otoczeniem gry. Realistyczna grafika zatopi cię w proces badania wspaniałego pałacu królewskiego w poszukiwaniu ukrytych przedmiotów.

DARK PARABLES: THE FINAL CINDERELLA COLLECTOR'S EDITION ZRZUTY EKRANU

WYPRÓBUJ WSPANIAŁE WCZEŚNIEJSZE I DALSZE CZĘŚCI GRY DARK PARABLES: THE FINAL CINDERELLA COLLECTOR'S EDITION

DARK PARABLES: THE FINAL CINDERELLA COLLECTOR'S EDITION RECENZJA DOUBLEGAMES

   
   

Blue Tea Games posiada reputację bardzo zdolnej ekipy. Jedna z ich słynnych gier – The Dark Parables jest doskonałym przykładem wysokiej jakości ich pracy. Ostatnimi czasy ukazał się już piąty rozdział tej wspaniałej serii. Nosi on tytuł Dark Parables: The Final Cinderella i oparty jest na klasycznej opowieści. Pozwólcie, że ocenimy grę w tej właśnie recenzji... Read more

Tym razem historia Kopciuszka przedstawiona jest w nowy sposób. Jest to już znak rozpoznawczy Blue Tea Games. Ten deweloper wykorzystuje klasyczne opowieści, dodaje porządną dawkę ukrytych obiektów, przygody i łamigłówek i tak stworzona gra może uszczęśliwić szerokie grono graczy. Formuła ta działa bez zarzutu. To samo tyczy się opowieści o Kopciuszku. Z czego zatem składa się fabuła gry? Wcielasz się w rolę detektywa, którego wezwano do zbadania sprawy tajemniczych wydarzeń w południowych Włoszech.. Najpierw musisz zatrzymać się w zamku usytuowanym w górach Matese. W nocy odbywał się tu bal. Podczas zabawy wydarzyła się tu straszna rzecz: młoda dziewczyna została zamieniona w szklany posąg.. Podobne wydarzenia miały już miejsce w kilku miejscach na świecie. W jakiś sposób są ze sobą powiązane. Nie było jednak żadnych podejrzanych czy innych szczegółów. Naszym zadaniem jest odnalezienie i powstrzymanie winnego. Podczas śledztwa spotykamy kolejną – być może – ofiarę – Katherine. Czas więc rozpocząć operację „ocalenie jej”. Mamy tu mapę do lepszej nawigacji w grze. Podgląd pokazuje nam bieżącą lokację w prawym dolnym rogu ekranu. Pełna wersja mapy pojawia się gdy na nią klikniemy. Daje nam ona kilka przydatnych informacji, ale lepsze to niż nic, czyż nie? Grywalność przygotowała dla nas kilka zwrotów akcji takich jak ulepszona wersja dobrej wróżki, muzeum figur szklanych, armię marionetek, opowieść o ciągłym poszukiwaniu celu. Cechy te wspierane są przez świetnie ułożone sceny HO, na których musimy odnajdywać dobrze ukryte przedmioty. One muszą być znalezione jako pierwsze! Doceniamy takie podejście do szeroko zaprezentowanych scen z ukrytymi obiektami Sekcja przygodowa rządzi się scenariuszem „dorwać podejrzanego”. Nie ma tu nic przełomowego, ale gra jest fascynująca. Mózgowcy będą zawiedzeni liczbą łamigłówek. W trakcie gry znajdziemy ich tylko kilka. Co więcej, nie ważne jaki tryb gry wybierzemy ich poziom trudności nie powali was na kolana. Do tego możemy wybierać pomiędzy trybami lekkim, normalnym lub trudnym. Do niektórych trybów można dopasować niektóre cechy takie jak błyski wskazujące.

Jako zawsze, prezentacja graficzna jest wspaniała i równa poprzednim częścią serii. Kolory wyraźne i pasujące do opowieści doskonale. Podkłady głosowe i podkład muzyczny są przyjemne dla ucha i dobrze wkomponowane w całość Nie ma tu żadnych wad.

Podsumowując, Dark Parables: The Final Cinderella nie zhańbiło się w żaden sposób. Jest to godny pochwał następca Red Riding Hood Sisters. Ujmująca fabuła i innowacyjne sceny z ukrytymi obiektami powodują, że tytuł ten jest wart uwagi. Ci, którzy znają klasyczną opowieść będą zdumieni tym, jak przerobiona została w grze Dark Parables: The Final Cinderella.