Tryb wieloosobowyPC GryGry na MacDarmowe GryGry OnlineUkrytymi Przedmiotami
Chronicles of Mystery: The Scorpio Ritual gra
4.75
8

Chronicles of Mystery: The Scorpio Ritual

Wciel się w postać Sylvie, młodej archeolog, która wyrusza na poszukiwanie swojego zaginionego wuja i odkrywa konspirację sprzed tysiąca lat w tej przygodówce typu wskaż-i-kliknij. Profesor Oliver Leroux zniknął w podejrzanych okolicznościach i Sylvie bez chwili wahania postanawia rozwikłać intrygującą tajemnicę zaginięcia wuja. Trop prowadzi wzdłuż ścieżki antycznych ruin na Malcie. Badając je, Sylvie odkrywa mroczny sekret, który niektórzy ludzie chcieliby zachować w tajemnicy. Kim oni są? Czas ich poznać!

CHRONICLES OF MYSTERY: THE SCORPIO RITUAL ZRZUTY EKRANU

CHRONICLES OF MYSTERY: THE SCORPIO RITUAL RECENZJA DOUBLEGAMES

   
   

“Chronicles of Mystery: The Scorpio Ritual” to gra przygodowa stworzona przez City Interactive, która przedstawia tajemniczą historię, związaną z archeologią, teologią i konspiracją. Wcielasz się w postać Sylvie Leroux, która stara się rozwikłać dziwne zniknięcie swojego wuja... Read more

W typowy dla przygodówek sposób gracz spędza większość czasu oprowadzając Sylvie po nowych miejscach w poszukiwaniu niezbędnych przedmiotów. Często w okolicy znajdą się osoby, które mogą udzielić Sylvie dodatkowych informacji lub które mogą jej w jakiś sposób pomóc. Aby pomóc Ci zrozumieć wskazówki, Sylvie komentuje wyznaczone przez Ciebie obiekty, a nazwy wskazywanych obiektów pojawiają się na górze ekranu. Użyteczne przedmioty automatycznie trafią do inwentarza i tak samo szybko znikną, kiedy przestaniesz ich potrzebować. Jak w wielu innych podobnych grach, tak i tutaj musisz czasem połączyć jakieś przedmioty, żeby zrobić coś bardziej przydatnego lub wykonać zadanie. Większość łamigłówek wymaga użycia przedmiotów z inwentarza - pojedynczo lub w różnych kombinacjach. Łamigłówki świetnie pasują do fabuły i zazwyczaj nie sprawiają trudności. Jednak czasem nowe przedmioty pojawiają się w odwiedzonych wcześniej miejscach, więc bądź uważny.

Gra wygląda świetnie, a sceneria jest szczegółowa i realistyczna. Światło i cień są pierwszorzędne, a niektóre sceny naprawdę robią wrażenie. Realistyczne odtworzenie wody przysporzyło grafikom najwięcej problemów. Dla kontrastu, odgrywane scenki są o wiele mniej udane, a ich bohaterowie wydają się nieco sztuczni, zaś ich ruchy dziwaczne i niezdarne. Dobiegające zewsząd dźwięki są genialne i bardzo realistyczne, a muzyka nigdy nie wydaje się zbyt natarczywa. Czyni to grę jeszcze bardziej tajemniczą i ekscytującą.

Podsumowując, “Chronicles of Mystery” to typowa przygodówka rozgrywana z perspektywy osoby trzeciej, która posiada zarówno wady jak i zalety gier tego gatunku. Możemy śmiało polecić ją entuzjastom, którzy nie zrażą się prostotą łamigłówek i niewiarygodną fabułą. Jest to także przyjemna lekcja dla nowicjuszy, ponieważ gra nie zawiera wyzwań na czas i skomplikowanych zadań.

Wymagania Systemowe

OS: Windows XP/Vista

CPU: 1.6 GHz

RAM: 512 MB

DirectX: 9.1

Hard Drive: 1331 MB