Tryb wieloosobowyPC GryGry na MacDarmowe GryGry OnlineUkrytymi Przedmiotami
Alpha Kimori: Episode 2 gra
3.7857142857143
42

Alpha Kimori: Episode 2

Zanurz się w ekscytującą grę Arcade & Action pt. Alpha Kimori: Episode 2. Jak zapewne pamiętasz z poprzedniej części będziesz ukrywał się w jaskiniach i walczył z okrutnymi potworami by przetrwać. Najnowsza część gry nie jest wyjątkiem i znów będziesz uciekał przed potworami, które będą cię ścigać. Jednak gra to nie tylko wyścig, bo będziesz musiał odwiedzić wiele ciekawych miejsc jak wioskę na drzewach, różne jaskinie, dżunglę i poznasz wiele postaci, które mogą ci pomóc.

WYPRÓBUJ WSPANIAŁE WCZEŚNIEJSZE I DALSZE CZĘŚCI GRY ALPHA KIMORI: EPISODE 2

ALPHA KIMORI: EPISODE 2 RECENZJA DOUBLEGAMES

   
   

Dziś zamierzamy przyjrzeć się drugiej części Alpha Kimori. Tym razem zaczniemy od małej rady. Jeśli nie znacie pierwszego rozdziału Alpha Kimori, radzimy się z nią zaznajomić na dobry początek. Oczywiście powinniśmy pokrótce opisać wydarzenia pierwszej części. Podczas gry możemy odkryć jedynie parę trików, bo gra jest bardzo przewidywalna. Zwroty akcji w pierwszej części są bardzo istotne jeśli zamierzacie zanurzyć się głębiej w grę. Tak czy owak, pomoże wam to zrozumieć wydarzenia w części drugiej. Ogólnie rzecz ujmując, tytuł ten jest kombinacją gier role-playing, arcade&action i gier zwrotów akcji. Atmosfera inspirowana japońskimi anime. W rezultacie otrzymujemy stylową RPG 2D. Fabuła zawiera cząstki gatunków Fantazy i science fiction. Wliczone są także kwestie romantyczne. Przejdźmy więc do fabuły... Read more

Pięćdziesiąt lat temu inwazja obcych zmusiła ludzi do opuszczenia Ziemi. Po krótkiej wędrówce, ludzie odkryli możliwą do zamieszkania planetę Kimori. Tu historia się rozpoczyna. Ci, którzy przeżyli podzielili się na dwie grupy:Bidarianów i Jinrianów. Bidarianie zaczęli planować jak odbić Ziemię z rak obcych najeźdźców. Jinrianie się z nimi nie zgadzali. Uważali, że Kimori jest przyjemna na tyle, by móc zacząć tu nowe życie. Zderzenie tak różnych opinii spowodowało nieustające wojny. Bidarianie korzystali z naturalnych zasobów Kimori – tzw, Ki Kryształów by zyskać Ki Umiejętności by stać się potężnym i niezwyciężonym. Jinrianie starali się powstrzymać ten proceder i ocalić swój nowy dom. Tu poznajemy Ricka i Yuki. Są to reprezentanci dwóch przeciwnych stron konfliktu. Przez to są zmuszeni się nienawidzić Jednakże, zakochują się w sobie. Yuki pokazała słabość ideologii Ricka. W części pierwszej postacie spotkały przyjaciół i toczyli wiele bitew. Na początku części drugiej spotykamy Ricka w martwym punkcie jego życia. Wszystko w co wierzył okazało się nie mieć znaczenia i być jedynie kłamstwem. PO tym, drużyna zaczęła się rozpadać. Kontynuuje jednak swoje przygody podzielona po dwie osoby. Można zmieniać członków każdej części, co czyni grę bardziej ciekawą. Jest tu mnóstwo lokacji do zbadania i tysiące wrogów do pokonania. System walki pozostał ten sam jak w pierwszej części. System turowy daje nam wystarczającą ilość czasu na zaplanowanie strategii. Można wybierać pomiędzy określonymi akcjami jeśli się na konkretne zdecydujemy. Odmiennie od oryginały, część druga daje nam możliwość ucieczki z pola walki by zminimalizować ryzyko śmierci bohatera. Oczywiście nie jest to pożądane, bo uniemożliwia dostanie się do kolejnego poziomu. Jak wiemy w RPG niemożliwe jest utrzymanie się bez udoskonaleń. Więc trzeba działać mądrze i używać tej opcji jedynie w sytuacjach wyjątkowych.

Jak już wspominaliśmy, gra zrobiona jest w 2D. Przypomina stare gry video na klasyczne konsole 16-bitowe. Przywołuje to nostalgię! Ogólnie, kombinacja pomiędzy stylem anime i starą grafiką daje nam prawo wielce doceniać grę. Mapy są piękne i ślicznie zrobione. Brak darmowej gry zrównoważony jest liczbą miejsc: dżunglą, futurystycznymi miastami i egzotycznymi miejscami. Miejsca te zaprogramowane są na ich badanie. Efekty dźwiękowe i podkład muzyczny uzupełnia cały obraz i doskonale pasuje do całości.

Alpha Kimori: Episode Two to absolutny hit pośród innych , podobnych gier. Fabuła, dizajn i grywalność są w idealnej harmonii. Gra odpowiednia jest dla szerokiego grona graczy. Głęboko wierzymy, że gra osiągnie status jednej z najciekawszych wszech czasów gier RPG! Zapewniamy was, że z przyjemnością zagracie jeszcze raz!