Tryb wieloosobowyPC GryGry na MacDarmowe GryGry OnlineUkrytymi Przedmiotami
Cut the Rope gra
3.5878136200717
279

Cut the Rope

Zabaw się z jedną z najwspanialszych gier na świcie Cut the Rope! Poznaj zabawnego, małego potworka Om Noma i nakarm go ulubionymi słodyczami! Miń ponad 250 poziomów, pokonaj wszelkie przeszkody i uczyć Om Noma szczęśliwym potworkiem! Bonusy i złote monety uczynią twoją grę prostszą. Ciesz się mechaniką gry i wspaniała grafiką a także muzyką!

Pobierz grę

for Windows


Ta gra dostępna jest także dla : iPad & iPhone

CUT THE ROPE ZRZUTY EKRANU

CUT THE ROPE RECENZJA DOUBLEGAMES

   
   

Wydaje się, że stworzenie dobrej jakościowo gry to proste zadanie. Właściwie, jest wręcz odwrotnie. Jednak chłopaki z ZeptoLab zdołali stworzyć gę o nazwie Cut the Rope. Tak więc w tej recenzji zamierzamy bliżej się przyjrzeć tej właśnie pozycji. Jakiej formuły użyli? Dowiedzmy się... Read more

Zaczniemy od krótkiego wprowadzenia. Po ukazaniu się platform przenośnych w 2010, Cut the Rope szybko rozprzestrzeniło się w środowisku zyskując sławę i dobrą reputację w swoim gatunku (łamigłówki). ZeptoLab ostatnio wprowadziło swoja grę numer 1 na komputery osobiste. Dlatego też nadszedł czas na krótką ankietę dla naszych użytkowników komputerów. Temat to pierwsza rzecz z która chcemy się zapoznać jeśli niektórzy z was nigdy nie słyszeli o grze. Dostarczona zostaje paczka z najbardziej uroczymi potworami. Otwierając pudełko, dajemy Om Nomowi (bo tak się nazywa) wielką szansę by zbadać nowe środowisko. Od przyswajania nowych informacji Om Noma powstrzymuje tylko jedno – ciągły głód!  Na szczęście w pudełku dostarczono także instrukcję dotyczącą żywienia potworków. Dzięki temu wiemy, że nasz zielony przyjaciel zasilany jest słodyczami. Te jednak ciężko zdobyć! Każdy cukierek przywiązany jest do liny i bez wysiłku nie trafi do buzi Om Noma. Sama gra się nie zmienia. Mając nadzieję na jedzenie, Om Nom umieszczany jest na dowolnych miejscach na planszy. Liny z jedzeniem są wszędzie. Naszym zadaniem jest dostarczenie słodyczy wprost do ust Om Noma przecinając linę w odpowiednim momencie. „Cięcie” jest proste – wystarczy przeciągnąć myszkę po linie trzymając prawy przycisk. Lina spadnie a wraz z nią słodycze. Pierwsze poziomy są proste, ale im dalej brniemy, tym sprawy się komplikują. Poziom uznaje się za ukończony jak tylko cukierek spadnie do buzi Om Noma. Ta sprawa jednak komplikuje się z powodu barier. Na każdym poziome spotkamy nowe przeszkody. Takie jak kolce czy ostre brzegi mają uszkodzić słodycze. Do tego, trzeba poradzić sobie z wszechobecnymi pająkami, które starają się ukraść słodycze. Gra posiada system osiągnięć: możemy zbierać gwiazdki. W sumie możemy na każdym poziomie zdobyć trzy. Zdobywanie ich może być podchwytliwe. Zazwyczaj, gwiazdki umieszczone są w trudno dostępnych miejscach. Jeśli którąś ominiemy, można zrestartować poziom naciskając odpowiedni przycisk w prawym, górnym rogu. Teraz przyjrzymy się efektom dźwiękowym i prezentacji graficznej.

Grafika jest doskonała! Wydaje się jakby środowisko i animacje inspirowane były kreskówkami. Sądzimy, że był to strzał w dziesiątkę. To jedyny sposób by oddać nastrój gry. Efekty dźwiękowe i muzyka jest równie dobrze dobrana.

Podsumowując, trzeba zaznaczyć, że Cut the Rope nie ma na co narzekać. Sądzimy, że prawdziwie dobra gra musi zawierać po pierwsze udany pomysł, innowacyjne mechanizmy gry i ciekawą postać główną z osobowością charyzmatyczną. Cut the Rope ma to wszystko. Jeśli chodzi o formułą Zeptolab, jest dość prosta: w swoją pracę wkładają całe serce i duszę!

Wymagania Systemowe

OS: Windows Vista/Windows 7/Windows XP

1.8 GHzPentium 4 or equivalent

512MB RAM

DirectX 9.0c