Tryb wieloosobowyPC GryGry na MacDarmowe GryGry OnlineUkrytymi Przedmiotami
Coronation Street: Mystery of the Missing Hotpot Recipe gra
4.2727272727273
11

Coronation Street: Mystery of the Missing Hotpot Recipe

Pomóż Betty i jej najlepszym przyjaciołom w nowej, zdumiewającej i zabawnej grze HO pt. Coronation Street: Mystery of the Missing Hotpot Recipe! Betty zniszczyła jeden z jej najlepszych przepisów z pubu by go chronić. Jednak wiatr zwiał wszystkie kawałki i teraz trzeba pomóc Betty je wszystkie zebrać! Pobeirz Coronation Street: Mystery of the Missing Hotpot Recipe już teraz, całkowicie za darmo, rozkoszuj się tą wyjątkową grą i pokaż swoje najlepsze umiejętności przy okazji świetnie się bawiąc!

CORONATION STREET: MYSTERY OF THE MISSING HOTPOT RECIPE ZRZUTY EKRANU

CORONATION STREET: MYSTERY OF THE MISSING HOTPOT RECIPE RECENZJA DOUBLEGAMES

   
   

Jeśli macie już dość krwawych morderstw, nawiedzonych domostw i śledztw detektywistycznych, Street: of the Missing Hotpot Recipe, nowa gra HO stworzona przez Avanquest Software i wypuszczona przez Big Fish Games, pozwoli wam odetchnąć od wszelkich strachów ze świata opery mydlanej!.. Read more

Prawdę mówiąc, nie znając serii Coronation Street, gdy pierwszy raz usłyszałam o tej grze, pomyślałam, że to kolejny HOG podejmujący gorący temat, gdzie zadaniem gracza jest odnalezienia setek składników rozrzuconych po kuchni, a następnie przyrządzenie egzotycznego dania. Opowieść najnowszego dziecka Avanquest Software oparta jest na słynnym serialu brytyjskiej telewizji pt. Coronation Street, który rozpoczął się w roku 1960 i dziś liczy sobie już 7000 odcinków. Głównym celem gry, jak można odgadnąć z tytułu, jest pomóc Betty odzyskać swój cenny przepis. Jednakże, jest to tylko maleńka cząstka całej historii, Podobnie jak serial, gra naświetla nam problemy rodzinne kilku postaci, gdzie każda z nich potrzebuje twojej pomocy. Dialogi można ominąć, choć są dobrze napisane i całkiem podobne do kwestii filmowych. Niestety, podczas gry nie mamy podkładów głosowych, więc trzeba będzie sporo czytać w trakcie wydarzeń. Opowieść rozwija się powoli, z czasem i dość realistycznie. Właściwie, grając w Coronation Street: of the Missing Hotpot Recipe staniemy się świadkami kilku wydarzeń codziennego życia głównych bohaterów, którzy pokazani byli w serialu. Jeśli znacie Coronation Street i lubicie ten serial, gra was nie zawiedzie, ponieważ nie tylko pozwoli wam na spotkanie z ulubionymi postaciami, ale także pozwoli wam poczuć niezwykła atmosferę brytyjskiego miasteczka.

Jeśli chodzi o grę, Coronation Street: of the Missing Hotpot Recipe jest klasyczną grą HO, która składa się z wielu scen z ukrytymi obiektami i standardowymi łamigłówkami. Innymi słowy, nie ma możliwości by samemu przemierzać świat gry. Wszystkie sceny z ukrytymi przedmiotami są statycznymi odbiciami scen z filmu zaśmieconymi rozmaitymi przedmiotami. Moim zdaniem, i tak jest to o niebo lepsze niż fatalnie namalowane podkłady i dziwaczne postaci z House, M.D., które sprawiły, że porzuciłam gre po piętnastu minutach. Biorąc pod uwagę, że nawet w wysokiej rozdzielczości Street: of the Missing Hotpot Recipe wygląda miło i przejrzyście, zakładam, ze jakość grafiki zasługuje na najwyższą notę. Wciąż jedna, można znaleźć tu i parę minusów. Przykładowo, jest tu rama okienna, która powoduje,  że scena wygląda na mniejszą niż mogłaby być gdyby jej tu nie było. Znajdziemy tu również klika denerwujących efektów wizualnych. Na przykład klikając w przycisk podpowiedzi, ekran robi się czarno biały i jeden przedmiot z listy podświetla się na parę sekund, więc trzeba czekać aż przestanie świecić zanim zrozumiemy co to właściwie jest za przedmiot. Jest tu niewiele obiektów do znalezienia a lista generowana jest przypadkowo. Biorąc pod uwage grafikę, ciepłą i relaksująca atmosferę i dobre dźwięki, Street: of the Missing Hotpot Recipe mogłaby być na prawdę świetna grą, gdyby nie parę małych wad. Po pierwsze, widoczny brak innowacji, zarówno w kwestii samej gry jak i grafiki. Po drugie, większość z przedmiotów do znalezienia jest praktycznie niewidoczna. Niektóre są za małe, inne zlewają się z kolorem tła lub schowane są za ozdobami, tak, że można dostrzec jedynie ich maleńki fragment. Jest tu także kilka scen HO z obiektami przezroczystymi, które wyglądają jak cienie na ścianie i całkowicie wtapiają się w tło. W rezultacie, jest to praktycznie niemożliwe by ukończyć te części bez używania podpowiedzi. Na szczęście, przyciska podpowiedzi ładuje się szybko i nie ma kar za nadmierne klikanie. Jeśli chodzi o łamigłówki, nie są tak liczne jak sceny z ukrytymi przedmiotami, podobnie jak sam poziom ich wyzwań. Pomimo faktu,  ze mini-gry przedstawione w Street: of the Missing Hotpot Recipe są zwyczajne, byłam lekko zawiedziona przez fakt braku instrukcji.

W grze jest tylko jedna melodia, ciągle powtarzana podczas scen przerywnikowych i podczas klikania na przyciska podpowiedzi. Oczywiście, jest trochę denerwująca. Dźwięki są dobre i rozmaite. Pamiętajcie, ze nie ma muzyki dla scen HO. Jak już wyżej wspomniałam, nie ma podkładów głosowych. Niestety, żaden z aktorów z serialu nie brał udziału w tworzeniu gry, co znaczy, ze będziecie mogli przemierzać tylko scenerie podobne do tych w serialu, z tym, że nieco pozmieniane i obłożone nowymi dialogami.

Ogólnie, jeśli znacie serię Coronation Street, może spodoba wam się spotkanie z ulubionymi postaciami. Z uroczymi dialogami, miłą, relaksująca fabułą i fotorealistyczną grafiką, Coronation Street: of the Missing Hotpot Recipe ma wielkie szansę na zdobycie serca graczy. Biorąc pod uwagę specyfikę ostatniego projekty Avanquest Software, polecam grę dla wszystkich fanów oper mydlanych, którzy z pewnością pokochają dialogi i fabułę. Moim zdaniem, gra może przemówić także do fanów harcore’owych gier HO z praktycznie niewidocznymi obiektami i zaśmieconymi scenami HO, którzy może docenią gre. Na koniec, jeśli macie dość monotonnych horrorów, Street: of the Missing Hotpot Recipe będzie na pewno przyjemna odmianą. Dajcie jej szansę!