Tryb wieloosobowyPC GryGry na MacDarmowe GryGry OnlineUkrytymi Przedmiotami
The Great Unknown: Houdini's Castle Collector's Edition gra
4.3333333333333
3

The Great Unknown: Houdini's Castle Collector's Edition

Wraz z mężem przeżyliście wypadek samolotu i wylądowaliście na tajemniczej wyspie. W jakiś sposób twój mąż zostaje porwany przez szaleńca i teraz musisz go odszukać! Ciekawe? To i wiele więcej czeka na ciebie w grze The Great Unknown: Houdini's Castle! Używaj swoich umiejętności i mózgu i rozwiązuj sekrety zamku. Ocal męża i wydostańcie się z wyspy najszybciej jak można. Gotów na wyzwanie? Pobierz zatem The Great Unknown: Houdini's Castle i rozpocznij przygodę!

THE GREAT UNKNOWN: HOUDINI'S CASTLE COLLECTOR'S EDITION ZRZUTY EKRANU

WYPRÓBUJ WSPANIAŁE WCZEŚNIEJSZE I DALSZE CZĘŚCI GRY THE GREAT UNKNOWN: HOUDINI'S CASTLE COLLECTOR'S EDITION

THE GREAT UNKNOWN: HOUDINI'S CASTLE COLLECTOR'S EDITION RECENZJA DOUBLEGAMES

   
   

Gotowi na kolejną grę HO, połączoną z wyzywającymi łamigłówkami i głodnymi przygód duchami, które pochodzą wprost od jednego z najsłynniejszych deweloperów Big Fish Games? Jeśli wasza odpowiedź jest twierdząca, przygotujcie się zatem na nowa przygodę zatytułowaną The Great Unknown: Houdini’s Castle, która jest kolejną gra przybliżającą wam postać słynnego iluzjonisty – Harry’ego Houdini. Pobierając grę zobaczycie, że jest ona inna niż większość  gier o podobnej tematyce i posiada wspaniałe zwroty akcji! By dowiedzieć się więcej, zachęcamy do zapoznania się z nasza recenzją!.. Read more

Tym , co sprawia, że gra jest odmienna od pozostałych jest fabuła: Budzisz się po okropnym wypadku lotniczym tuż po miesiącu miodowym i dowiadujesz się, że twój mąż został porwany przez szaleńca, który okazuje się być synem Houdini’ego. I pomimo tego, że fabuła jest czystą fikcją, wspaniałą zabawą jest poznawanie sekretów wielkiego iluzjonisty. Dlaczego oszalał i oczywiście naszą misją będzie ocalenie męża. Jedynym mankamentem taj wspaniałej fabuły jest to , że niewiele dowiadujemy się o żonie i mężu, a my jako gracze, nie mamy wpływu na wydarzenia, oprócz aktywowania pułapek Whitehead’a i rozmowy z nim.

Jeśli całkowita oryginalność fabuły wam nie wystarcza by pobrać wersję próbną, lub zakupić pełna wersję The Great Unknown: Houdini’s Castle, może zainteresuje was reszta ciekawostek na jej temat. Gra rozpoczyna się dość wolno, ucząc nas podstaw. W grze nie ma podchwytliwych rzeczy, jakieś sceny HO, łamigłówki i po około trzech godzinach gra się kończy, to niewiele jak na ten gatunek – typ HO/Przygoda/Łamigłówki Są tu dwa tryby gry – casual i ekspert, jeśli wybierzemy eksperta, czas gry może się nieco wydłużyć. W przygodach pomogą nam notes, jednak nie ma tu mapy, co nie wróży najlepiej. W scenach z ukrytymi przedmiotami, szukamy jedynie przedmiotów z listy, czasami interaktywnych. Niestety, trzeba dużo chodzić w tą i z powrotem, co psuje całą grę, ale przynajmniej mamy tu zabawę z łamigłówkami, które są dość typowe, jak w innych grach, ale bardzo zabawne.

Grafika w The Great Unknown: Houdini’s Castle jest powyżej przeciętnej, to na pewno. Miks ciemnych i jasnych scen, aczkolwiek można powiedzieć, że czasem sceny są zbyt ciemne by wypatrzeć ukryte obiekty, ajko, że wydają się zlewać z tłem. W odróżnieniu od tego, wykonanie plastyczne jest świetne, znajdziemy tu kilka naprawdę odlotowych scen i od czasu do czasu, miło po prostu popatrzeć na ekran monitora.

Dźwięk i muzyka nie są specjalne, niestety. Muzyka jest ciut za głośna i nie specjalnej jakości. Choć pasuje do całokształtu atmosfery w grze, chciało by się, żeby była bardziej przygodowa i chwytająca za ucho. Podkłady głosowe są dobrze zrobione.

Szkoda, że The Great Unknown: Houdini’s Castle jest tak krótką grą z elementami przygody i puzzli logicznych, jak to było w zwiastunie. Niestety, z niedoskonałą grą i przeciętną muzyką, nie jesteśmy przekonani, że osiągnie pierwsze miejsca na listach najlepszych gier HO. Oczywiście, możecie pobrać  wersję próbną i zagrać lub też kupić pełna wersję, jeśli spodoba wam się demo i jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o wymyślonym synu Houdini’ego, Whiteheadzie. Niezależnie od tego jaki powód przyświeci wam by zagrać, nie będziecie zawiedzeni poziomem świetnej zabawy, którą gra ma wam do zaoferowania!