Tryb wieloosobowyPC GryGry na MacDarmowe GryGry OnlineUkrytymi Przedmiotami
Northmark: Hour of the Wolf gra
3.6666666666667
3

Northmark: Hour of the Wolf

Zanurz się w niezwykłą przygodę w nowej, stymulującej grze planszowo-karcianej Northmark: Hour of the Wolf. Możesz wybrać grę jako odważny wojownik, mag lub też wszechwiedzący druid. Postaraj się wykorzystać całą swoją wiedzę w dziedzinie gier karcianych pojedynkując się z innymi graczami. Jednak gra w karty nie jest jedynym wyzwaniem tej odlotowej gry. Będziesz przemierzał magiczne królestwo i cieszył się jego wspaniałą scenerią. Co więcej, będziesz walczył z wrogiem, który zagraża temu pięknemu królestwu. Pobierz tą wyzywającą grę Northmark: Hour of the Wolf już teraz, całkiem za darmo!

NORTHMARK: HOUR OF THE WOLF RECENZJA DOUBLEGAMES

   
   

Gry RPG oparte na tworzeniu postaci są niezwykle popularne na całym świecie. Tysiące wielbicieli tego gatunku gier każdego wieczoru spędzają czas przy tego typu grach. Mogą wybierać pomiędzy różnymi światami i ulubionymi postaciami. Niezależna drużyna deweloperska Rake In Grass zdecydowała się dołożyć do świata gier wizytówkowych RPG. Stworzyli oni grę i nazwie Northmark: Hour of the Wolf. Sprawdźmy jak im się to udało... Read more

Rzeczą, od której zazwyczaj zaczynamy jest fabuła. Ktoś zamierzał zabić Hrabiego zatrutą strzałą. Na szczęście, chybił i Hrabia przeżył. Oczywiście, złe moce nie poprzestaną aż ten nie zginie! Gra zaczyna się w granicach fikcyjnego królestwa o nazwie Northmark. Królestwo to posiada wszystkie cechy średniowiecznego świata: władcę i jego świtę, złe postacie starające się wcielić w życie złe plany i bohatera – przeciętniaka, którego rolę powierzono właśnie nam. Odpowiednie są także mapy: zaczarowane lasy, połacie ziem królewskich i terytoria nieprzyjaciela. Jak widzimy Northmark: Hour of the Wolf ma wszystko, czego potrzeba by przeżyć wspaniałą przygodę. Od początku możemy wybrać własną postać: wojownika, druida lub czarodzieja Każdy z nich posiada wyjątkowe zdolności, więc możesz dobrać postać, która najbardziej ci odpowiada. Nasza podróż zaczyna się po dokonaniu wybory bohatera. W toku akcji na światło dzienne wychodzą nowe fakty. Wydaje się, że karły i elfy są  zamieszane w historię zabójstwa Hrabiego. Jedynym wyjściem by się czegoś dowiedzieć jest odwiedzenie karłów i elfów. To trudna misja, bo ci nie poddadzą się tak łatwo! By poznać prawdę musimy przejść przez wrogie terytoria. Co więcej, system walki musi być dobrze dopracowany. Jak już wspomnieliśmy, Northmark: Hour of the Wolf ma grę opartą na fiszkach co znaczy, że gracz może udoskonalać swoją postać, co jest wyjątkową cechą przypisaną do gatunku RPG. W rezultacie połączyliśmy grę RPG opartą na fiszkach. Walka jest reprezentowana przez oparty na zwrotach akcji wizerunek postaci. Pole gry podzielone jest przez dwie skonfliktowane strony. Każda z nich posiada wiele pomocników. Jeśli każdy przedstawiciel którejś ze stron zostanie pokonany, zwycięża druga strona. Postać może atakować, bronić się przed wrogiem i leczyć. Każda postać ma tez wiele umiejętności. Trzeba poczekać aż energia się ponownie załaduje zanim ponownie użyjemy danej zdolności. W dodatku, magia zawsze jest po to, by pomóc! Nie ma nic lepszego niż niszczenie przeciwnika dobrym zaklęciem – to całkiem przyjemne! Jednakże, strzeż się rykoszetu, bo przeciwnik tez może rzucać zaklęcia! Udoskonalenie postaci przejawia się silniejszymi mocami związanymi z jednym z pięciu żywiołów: podstawowym, ogniem, lodem, trucizną i magią. Wybieramy jeden i polerujemy go do perfekcji!

Czas zwrócić uwagę na aspekt wizualny i audio. Grafika jest dobra i kolorowa. Lokacje wliczają malownicze, górskie krajobrazy, zaniedbane pustynie i scenerię leśną. Deweloperzy dodali sceny przerywnikowe: nie ma nic powalającego w efektach wizualnych, ale te sceny są niezwykle ważne w zrozumieniu fabuły, jeśli zamierzamy się w nią wgłębić. Muzyka w tle jest odpowiednia do atmosfery – tak jak być powinno.

Niestety, Northmark: Hour of the Wolf posiada jedną, wielką wadę: brakuje ujmujących napisów! Zaprezentowane dialogi są słabe i czasem niedorzeczne. To może wszystko zniweczyć, nie ważne jak dobra jest cała reszta. To tyczy się właśnie tej gry.