Tryb wieloosobowyPC GryGry na MacDarmowe GryGry OnlineUkrytymi Przedmiotami
Nikopol: Secret of the Immortals gra
3
5

Nikopol: Secret of the Immortals

Władzę we Francji sprawuje podły dyktator, słynący ze swojej bezlitosnej natury i okrucieństwa. Tajemniczy statek kosmiczny w kształcie piramidy pojawił się nad Francją i wysłał swoich przedstawicieli na rozmowy z rządem francuskim. Jako Nikopol znajdujesz się w środku pełnej napięcia przygody, w której musisz odszukać swojego ukochanego ojca i zniweczyć przestępczą konspirację. Zostaniesz wplątany w polityczną intrygę i znajdziesz się między dwoma światami - światem anarchii i światem nieśmiertelności. Zbadaj te dwa różne światy, pełne przeszkód i trudności.

NIKOPOL: SECRET OF THE IMMORTALS ZRZUTY EKRANU

NIKOPOL: SECRET OF THE IMMORTALS RECENZJA DOUBLEGAMES

   
   

Pojawienie się nowej klasycznej gry “Nikopol: Secrets of the Immortals” stworzonej przez White Birds Production wywołało poruszenie wśród graczy. Oczywiście nie możemy nie zabrać głosu w tej dyskusji... Read more

Gra usytuowana jest we Francji pod rządami dyktatora, sprawującego nacechowaną religijnie władzę absolutną. Fabuła skupia się na Nikopolu, który wyrusza na poszukiwanie swojego ojca i stawia czoła opresji ze strony władzy. W sposób typowy dla gier przygodowych, Nikopol będzie szedł gdzie mu każesz oraz podnosił i badał różnego rodzaju obiekty. Czyni on różne komentarze, które często stanowią cenne podpowiedzi dotyczące przydatności danych przedmiotów. Są to subtelne podpowiedzi i gracz będzie musiał nieco wysilić umysł, żeby rozwiązać napotkane łamigłówki. Większość z nich to wymagające pomysłowości zagadki w typowym dla gier przygodowych stylu wskaż-i-kliknij.  Szczerze powiedziawszy, sama gra nie jest zbyt przyjazna, gdyż wiele zadań jest na czas i kosztują Cię one życie, jeśli nie wykonasz ich w mgnieniu oka. Jest to wielka szkoda, gdyż z pewnością zabraknie Ci czasu więcej niż jeden raz.

Jeśli chodzi o atmosferę w grze, jest to całkowicie futurystyczna mieszanka rzeczywistości i fantazji. Co więcej, grafika jest wybitna w porównaniu z większością przygodówek. Sceneria pełna jest zarówno zwykłych jak i dziwacznych obiektów, a każdy z nich jest wyraźnie narysowany i aż prosi się, żeby go obejrzeć. Kamera porusza się swobodnie i z początku może być nieco dezorientująca, ale gracz może spowolnić kursor myszy, co jest pomocne.

Muzyka jest ładnie wykonana, dopasowana do otoczenia i wprawiająca w odpowiedni nastrój. Są miejsca, w których z początku brak jest muzyki i pojawia się ona nieco później. Efekty dźwiękowe są w porządku, ale mogłyby być lepsze. Jedyną prawdziwą wadą tej produkcji jest to, że jest ona zbyt krótka. Niemniej jednak, “Nikopol: Secrets of the Immortals” można określić mianem dobrej gry przygodowej.

Wymagania Systemowe

OS: Windows XP/Vista

CPU: 600 Mhz

RAM: 128 MB

DirectX: 6.0

Hard Drive: 2645 MB