Tryb wieloosobowyPC GryGry na MacDarmowe GryGry OnlineUkrytymi Przedmiotami
Agatha Christie: Dead Man's Folly gra
2.9880478087649
251

Agatha Christie: Dead Man's Folly

Dla fanów powieści detektywistycznych! Poczuj atmosferę początków XX wieku i weź udział w śledztwie z jednym z najsłynniejszych detektywów – Hercule Poirot! Ta gra powstała w oparciu o powieść detektywistyczną Agathy Christie’s pt."Zbrodnia na festynie" i jeśli jej nie czytałeś, tym bardziej interesujące będzie dla Ciebie rozwikłanie tej tajemnicy i odkrycie zabójcy.' Szukaj dowodów, rozszyfruj wiadomości i udowodnij, że Ty także jesteś detektywem idealnym!

AGATHA CHRISTIE: DEAD MAN'S FOLLY RECENZJA DOUBLEGAMES

   
   

Gatunek gier ukrytych przedmiotów stale się rozwija. Dzisiaj przyjrzymy się produkcji „Agatha Christie: Dead Man’s Folly”, trzeciej grze z tej serii autorstwa Floodlight Games. Zapewne nie zaskoczy Cię fakt, że tym razem będziesz musiał odkryć kto i dlaczego popełnił morderstwo... Read more

Historia rozgrywa się w domostwie, gdzieś na angielskiej wsi. Musisz przejrzeć dokładnie wszystkie zapełnione sprzętami pokoje budowli. Choć grafika gry jest naprawdę wybitna, niektóre z ukrytych przedmiotów są tak maleńkie, że naprawdę niełatwo je odszukać. Na dodatek masz tylko dwadzieścia pięć minut na przejście poziomu i zaledwie kilka podpowiedzi. Jakby tego było mało, fanów klikania na oślep czeka kara w postaci odjętych minut. Nieraz pożałujesz, że gra nie udostępnia trybu bez ograniczeń czasowych oraz bardziej hojnego systemu podpowiedzi. Z pewnością nie wszyscy gracze lubią presję czasu, choć niektórzy mogą docenić stymulację, jaką daje ten element. 

Niemniej jednak, zagadki, które napotkasz w grze „Agatha Christie: Dead Man’s Folly” nie należą do trudnych - większość z nich jest raczej typowa dla tego rodzaju gier i łatwa do rozwiązania. Warto jednak dodać, że większość zadań posiada ścisły związek z fabułą, co stanowi o dobrej jakości tego tytułu. Moim skromnym zdaniem to gra, do której niechętnie się powtarza, gdyż za każdym razem odwiedzamy te same miejsca, szukając tych samych przedmiotów. Na szczęście czasami twórcy każą Ci szukać czegoś innego, co stanowi miłą odmianę. Nie ma jednak co udawać, że gra nie wywołuje efektu déjà vu, pomimo wykonania na naprawdę wysokim poziomie.

Ogólnie rzecz biorąc, „Agatha Christie: Dead Man’s Folly” to po prostu kolejny dodatek do kolekcji zwykłych gier, jednak trudno nie docenić dobrego wykonania, cudownej grafiki i wciągającej fabuły.